Lorena Olivera – Pirms es krītu

Un ko darītu tu, ja šī būtu pēdējā tavas dzīves diena?

Šī grāmata jau dažus gadus ir starp manām favorītēm un ieraugot to konkursa grāmatu sarakstā es biju tiešām priecīga.

Grāmatas autore dzīvo Bruklinā un raksta romānus jauniešiem; ”Pirms es krītu” ir Lorenas Oliveras pirmā grāmata. Vēl viņa ir autore vairākām grāmatām, kas man arī patika –  Delīrijs, Pandēmija, Rekviēms, un citām.

Samanta, šī stāsta galvenā varone, ir populāra vidusskolniece. Viņa var iegūt visu, ko vēlas, ir kopā ar vienu no skolas populārākajiem puišiem, viņai ir savs bariņš stilīgu draudzeņu.

Kas gan var būt vēl labāk, jūs jautāsiet..?

Samanta glabā atmiņas no dzīves iepriekšējiem gadiem, kuros pati tikusi atstumta un apsmieta, kā tie, par kuriem tagad smejas viņa.

Visi meitenes uzskati,par dzīvi, izmainas Amora piektdienas laikā. Viņai ir dota iespēja, pirms nāves, vēlreiz piedzīvot to pašu dienu vairākas reizes.

Man likās ļoti interesanti tas, kā Samantas uzskati izmainījās dienām ejot, kad viņa sāka ievērot vairāk, nekā tikai sevi, saprotot, ka viņas dzīve ir lieliska, tā tikai jāiemācās izbaudīt. Visi šie stāsta varoņi ir ļoti interesanti – gan Sema, gan viņas labākās draudzenes, skolas biedri un vecāki. Grāmata man tiešām patika un tajā bija daudz izcili labu fragmentu, kas mani tiešām apbūra.

Varbūt jūs varat atļauties gaidīt. Varbūt jums ir rītdiena. Varbūt jums ir tūkstoš, trīstūkstoš un desmittūkstoš rītdienu – tik daudz laika, ka varat tajā peldēties, vārtīties, slīdināt to caur pirkstiem kā monētas. Varbūt jums ir tik daudz laika, ka varat ar to šķiesties. Bet dažiem no mums ir tikai šodiena. Un patiesībā nekad nevar skaidri zināt.

Iesaku šo grāmatu visiem jauniešiem, jo tā tiešām liek aizdomāties par to, kāds ir mūsdienu skolēnu dzīvesveids.

Processed with VSCO with hb2 preset
Processed with VSCO with hb2 preset

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s