grāmatas & filmas

Šeit ir aplūkojami visi mani raksti par filmām un/vai grāmatām.

Danse Macabre – Lauras Dreižes fantastikas triloģija

Kamēr rakstu austiņās skan; Saint Motel – Cold Cold Man
Tā kā visas šīs triloģijas grāmatas lasīju dažādos laikos, nevis pēc kārtas, izlēmu savu vērtējumu uzrakstīt par visu triloģiju kopumā. Pašlaik uz mana galda atrodas vien trešā un noslēdzošā daļa – Debesu lauskas. Gan triloģijas, gan katras daļas atsevišķie nosaukumi man ļoti patīk, taču vāka noformējumi – ne tik ļoti. Un tomēr, nevērtēšu grāmatu pēc tās vāka un rakstīšu savas domas par pašu triloģijas saturu. Bet kāpēc gan iesāku lasīt triloģiju, ja vāka noformējums nepiesaistīja? Pavisam vienkārši – autores dēļ. Lauras Dreižes grāmatas ‘atklāju’ jau pirms pāris gadiem, pat īsti neatceros kā, un tās man ļoti iepatikās. Tā nu ieraugot bibliotēkas plauktā arī šo triloģiju es protams ķēros pie lasīšanas.
Grāmatu galvenā varone ir Viktorija Roze Elingtona, kuras piedzīvojumi iesākas jau pirmajās ‘Deja ar nāvi’ grāmatas rindiņās, kad meitene iestājas maģijas akadēmijā, tiem turpinoties visā triloģijā. Autore Viktoriju radījusi kā drosmīgu, uzņēmīgu, taču arī ļoti jūtīgu personību. Meitenes piedzīvojumi turpinas un kļūst aizvien bīstamāki un, protams, interesantāki lasītājiem, Viktorija sastopas ar daudziem notikumiem un lietām, par kurām iepriekš pat iedomāties nevarēja.
Mana šīs sērijas favorīt-grāmata noteikti ir pati pirmā – ‘Deja ar nāvi’, maģijas akadēmijas dēļ, jo burvju skolas vienmēr visu padara vēl labāku.
Triloģija man likās nedaudz grūtāk lasāma, kā pārējās Dreižes grāmatas, taču kopumā man patika! Iesaku šo grāmatu izlasīt visiem maģijas, burvju skolas un fantastikas cienītājiem.
image

 

Melvins Bērdžess – Kaifs

Austiņās skan; muse – mercy

Sveiki! Jā, jau otrais raksts šodien! Šoreiz – par kādu grāmatu.

Teikšu godīgi – par šo autoru dzirdējusi nebiju, grāmatu pāris reižu manīju bibliotēkā, taču nepievērsu tai uzmanību līdz citas iespējas, kā vien lasīt to, nebija.

Kā vēsta grāmatas anotācija – tā esot domāta visiem –  gan vecākiem, gan bērniem.

Stāsts ir par Džemmu, 14 gadus vecu meiteni, kura ir neapmierināta ar savu vecāku stingrību, un par Deividu, jeb Piķi, kurš pamet mājas tēva vardarbības dēļ. Iesākot lasīt šo grāmatu mani mazliet nokaitināja Džemmas tēls, jo viņai taču ir 14 – vai viņa tiešām domā, ka būtu nepieciešama vēl lielāka brīvība? Kā jau teicu, pirmās lappuses man īsti nepatika un grāmata uzreiz asociējās ar parastu ”jauniešu – narkomānu” stāstu, kā piemēram ”zoo stacijas bērni”, jo notikumi man visās šajās grāmatās šķiet līdzīgi. Taču, par spīti tam, kad pirmās nodaļas tika pieveiktas, grāmata tomēr piesaistīja un visu vēl interesantāku padarīja tas, ka stāstīts tika no dažādiem skatapunktiem.

Jā, ideja un notikumi – ne pārāk orģināli, taču uzrakstīti interesantā veidā.

Iesaku šo grāmatu izlasīt visiem ”vecāku nesaprastajiem”, nabaga mūsdienu tīņiem, kā arī dažiem viņu vecākiem!

Processed with VSCO with hb2 preset